Otthon Masszázs

Hogyan is masszírozzuk egymást otthon??


SÍMÍTÁS: A símítás során jön létre a kapcsolatteremtés, célja az előkészítés.A simítást egész tenyérrel, kézháttal, ujjbeggyel, terpesztett vagy zárt ujjakkal végezzük.

Símitás közben tájékozódunk a kezelt bőrének az állapotáról, fájdalmas pontokról, érezhetővé válnak az izületek duzzanatai,deformitásai.

A kezelendő felület és a kezelő keze mindig párhuzamos legyen. El kell sajátítanunk, kellő gyakorlással, hogy simítás alatt a kezünk a kezelt felülethez igazodjon, a simító kezünknek nem szabad a bőrről felemelkednie.

A kezelések iránya általában a vénák és a nyirokerek szív felé folyásával egyező.

Erőkifejtés szemponából a simítás előszőr gyenge felületes majd erőteljesebb mély.A simító fogások főképp a bőrfelszínt és a felületesebb rétegeket érintik. A mély simítások , már a mélyebben fekvő kötőszöveti réteget, izmokat is érintheti.

Simítással vihető fel a masszázshoz használt olaj, ill. krém


DÖRZSÖLÉS:A simítás után a legrégebbi és leggyakrabban alkalmazott masszázsfajta.Nem csak a bőr felső rétegének az ingerlése a célja, hanem ingerhetást gyakorol a mélyebben fekvő idegvégződésekre is. 

Dörzsölést végezhetjük ujjheggyel, hüvelypárnával, kisujjszállel, ököllel vagy karmolásba hozott ujjbegyekkel.A dörzsölő fogások igen változatosak és hatásukban igen sokrétűek. A dörzsölés hatására megnyílnak azok a hajszál erek is, amelyek nyugalmi állapotban nem vesznek részt a keringésben.Az idegvégződések sorozatos intenzív ingereket kapnak.A reflexjelenségek nemcsak a masszázs helyén, hanem ugyanannak a szegmentben található idegekre, izmokra, kötőszövetekre, zsigerekre is hatnak.


GYÚRÁS:A legerőteljesebb fogásnem, amely az izmok felületes és mély rétegeinek az átdolgozását teszi lehetővé.

Hatása: a gyúrás erősségének megfelelően az artériás keringés fokozódik az izmok vérellátása 10-20 szorosára is emelkedhet. Felszabadítja a letapadt izmokat és kötőszöveti rostokat.

A gyúrás során arra kell tekintettel lennünk, hogy az izmot, ill. izomcsoportot kiemelve dolgozzunk. A gyúrás intenzitása mindig az izomtónus állapotához alkalmazkodjon. Fájdalmat nem válthatunk ki, nem növelhetjük az izom görcskézségét.



REZEGTETÉS, VIBRÁCIÓ: Az intenzív masszázst mindig lazító, nyugtató fogások követik. Ez lehet simítás vagy rezegtetés ami rezgőmozgást idéz elő a bőrben és az alatta fekvő szövetekben. Végezhetjük tenyérgyökkel, teljes tenyérrel.

Tenyerünket a kezelt testrészre helyezzük, rögzített vállal és könyökkel másodpercenként 5-6 rezgést igyekszünk kiváltani. A vibrációt mindig vállból indítjuk, ritmusa gyors, egyenletes.


ÜTÖGETÉS-PASKOLÁS:  A bőr, bőr alatti kötőszövet és izomszövetre hatunk. Kivitelezés: kisujjszél és tenyér él ill. teljes tenyér segítségével enyhén vákumot képezve. Ritmusa gyors egyenletes. 





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 5
Heti: 7
Havi: 23
Össz.: 12 046

Látogatottság növelés
Oldal: A svédmasszázs 5 alapfogása
Otthon Masszázs - © 2008 - 2024 - otthonmasszazs.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »